Categories
Blog

Fitness – All In czy holistycznie?

Pytanie, które dzieli świat fitness: czy warto skupić się na jednej aktywności, czy lepiej udzielać się w wielu dyscyplinach?

Nie znam definytywnej odpowiedzi. To zależy od wielu czynników. Jeśli skupisz się na jednej formie aktywności fizycznej, masz szansę na wysoki poziom. Możesz jednak zapłacić kompensacją i niepełnym rozwojem. Gdy zdecydujesz się na wiele sportów jednocześnie, nigdy nie będziesz w ścisłej czołówce, ale pozwolisz swojemu ciału na równy, harmonijny rozwój. 

Gdybym miał oceniać na podstawie zdjęć z social media, większość z nas skupia się na szczególe. Jeśli rower, to obsesyjne, w stu procentach, i nie waż założyć się zbyt krótkich skarpet. Jeśli kulturystyka, to kult białka i codzienne ważenie jedzenia. 

To bardzo wypatrzone podejście jak zresztą wszystko na social media, spolaryzowane do granic rozsądku. 

Mało kto propaguje zrównoważone podejście, takie się nie sprzedaje. No bo jakże to, trener bez sixpacku? Trenerka bez hot pants? A gdzie wszystkie zasady, programy, kalorie, określona liczba powtórzeń, specjalne maszyny, kult ciała i po treningowe selfie?

My się nie zgadzamy. Mówi nie. Wierzymy, że jest też inna, lepsza droga, przez równomierny rozwój. Chcemy czuć się dobrze we własnym ciele, być mocni i zdrowi, tak by móc pograć w piłkę z synem, powspinać się z kolegami, podbiec do autobusu i nie krępować się na plaży piwnym brzuszkiem. Nasze cele osiągamy przez holistyczne podejście do fitness, przez blendowanie różnych aktywności, przez naukę odpowiednich nawyków żywieniowych, przez relax i mindfulness. 

Jeśli lubisz takie podejście, chcesz się wyrwać z toksycznej siłowni, dołącz do nas. Obiecujemy, że nie będziesz się nudził i wreszcie odzyskasz radość z ruchu i bycia fit, nie tylko na 6 tygodni, ale na całe życie.